Populiaru
Odinis Dėklas Sodo Įrankiams
SAVIDULKĖ Trešnė 'STACCATO' (vazone)
Jurginų 'Cafe au Lait' rinkinys
Geležies sulfatas 4 kg
Hortenzija šluotelinė 'Limelight'
Avietė remontantinė 'Polka' (vazone)
Vynuogė 'Liepsna'
Lendrūnas smailiažiedis 'Karl Foerster'
Miškinė lelija 'Peppard Gold', 3 vnt.
Kininė palmė
LED šviestuvų rinkinys 16W, 30 cm
Bijūnas She's My Star
Kaladžiai
Kaladis - tai tropinis augalas ir Lietuvoje auginama labiau kaip kambarinė gėlė, tačiau gali būti auginama šiltuoju metu ir lauke. Kaladžius ypač mėgsta augalų kolekcininkai dėl jų spalvų įvairovės. Kaladis geriausiai jausis prie lango rytinėje ar šiaurės vakarų pusėje. Kaladžiui labai patinka ryški pasklidusi šviesa, tačiau...
Kaladžio auginimas ir priežiūra
Kaladis - tai tropinis augalas ir Lietuvoje auginama labiau kaip kambarinė gėlė, tačiau gali būti auginama šiltuoju metu ir lauke. Kaladžius ypač mėgsta augalų kolekcininkai dėl jų spalvų įvairovės.
Kaladis geriausiai jausis prie lango rytinėje ar šiaurės vakarų pusėje. Kaladžiui labai patinka ryški pasklidusi šviesa, tačiau karštomis vasaros dienomis šį augalą būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Vasaros laikotarpiu kaladis gali būti laikomas lauke, balkone ar terasoje, tačiau šį augalą vertėtų pasaugoti nuo lietaus ir skersvėjo.
Parduodami kaladžių gumbai yra maksimaliai didelio dydžio. Gumbai tokie, kad ir vieną pasodinus per vasarą puikiai užpildytų bent 17cm skersmens vazoną. Kartu su gumbais atvyks ir sodinimo instrukcija.
Sodinimas
Kaladžiai mėgsta drėgną, neužmirkusią derlingą žemę. Puikiai auga daliniame šešėlyje, kai kurios veislės puikiai tinka ir saulės atokaitai. Vasaros laikotarpiu kaladis gali būti laikomas balkone ar terasoje. Kaladžių gumbai sudygsta ir pirmieji spygliukai išlenda po 2-5 savaičių, priklausomai nuo veislės. Būtina palaikyti gana aukštą temperatūrą juos daiginant, tad procesą reikėtų pradėti dar kambaryje.
Jei kaladžiai bus auginami lauke šiltuoju periodu, tai išsodinami tiesiai į gruntą ar į vazonus tik praėjus visiems šalnų pavojams, mat net menka šalna nukanda lapelius. Rudenį iškasti ar sunešti į vidų iki pirmųjų šalnų ir tęsti džiaugsmą jau namie
Tręšimas
Kaladis tręšiamas balandžio-rugpjūčio mėnesiais, nes šiuo laikotarpiu kaladžio augimas yra intensyviausias. Šį augalą rekomenduojama tręšti skystomis kompleksinėmis trąšomis, skirtomis augalams su dekoratyviniais lapais.