BIJŪNAS PILLOW TALK 3/5 2022 RUDUO

Paeonia lactiflora

Vėlyvasis „Pillow Talk“ yra rožės formos. Milžiniški žiedai užpildyti tūkstančiais šviesiai rausvų žiedlapių, kurie beveik visiškai balti link centro. Dideli ir galingi stiebai bei dideli žali lapai papildo jos savybes.

„Pillow Talks“ rožiniai pumpurai gali tapti  iki 50 mm pločio ir išsivystyti į žiedus, kurių skersmuo nesunkiai siekia 20 cm. Gėlių su tokiomis neįtikėtinomis specifikacijomis nėra daug.

Paeonia Pillow Talk veisė garsus amerikiečių selekcininkas Roy Klehm. Ši veislė buvo įregistruota 1973 m., o 1994 m. Amerikos bijūnų draugija apdovanota aukso medaliu. DĖMESIO šaknies nuotrauka yra informacinio pobūdžioŠaknies dydis: 3/5 akys. 

18,00 €
Kiekis
5 vnt.

Kurjeris Pristatymas: spalio pab. - lapkričio pr.
BIJŪNAS PILLOW TALK 3/5 2022 RUDUO savybės
Pristatymas - spalio pab. - lapkričio pr.

 

 

Bijūnus lengva auginti, jiems nereikia daug priežiūros, jie yra ypač atsparūs ir suteikia žavesio dešimtmečius, kai kurie žydi  net ir 100 metų.

Kuomet pirmą kartą įsigysite bijūno šaknį, gali prireikti kelių metų kantrybės, kol pamatysite pirmąjį tikrąjį žydėjimą, tačiau dėl ilgaamžiškumo ir lengvos priežiūros jie yra labai vertinami šių dienų augintojų. 

Apie bijūnų auginimą sklando daugybė mitų, tačiau dažniausiai jie yra nepagrįsti ir jei laikysitės kelių paprastų taisyklių ir rūpinsitės bijūnų auginimu, kasmet būsite apdovanoti nuostabiu jų žydėjimu.

Jei bijūnams suteikiama derlinga dirva, pakankamai saulės šviesos ir gera oro cirkuliacija, juos lengva auginti ir jie auga itin ilgai.

Kadangi daugelis bijūnų auginami įsigijus plikas šaknis, kurios yra nukasamos rudenį, tokius bijūnus geriausia sodinti rudenį, kol dirva dar šilta.

Bijūnus būtinai pasodinkite likus bent mėnesiui  iki tol, kol žemė pilnai įšals , nes taip šaknims užteks laiko prigyti iki žiemos. 

Bijūnus galite sodinti ir anksti pavasarį, tačiau jei vasara sausa, jaunus augalus reikės gausiai laistyti. Pavasarinis sodinimas paprastai lemia lėtesnį augimą pirmąjį vasaros sezoną.

Vazonuose augintus bijūnus, kurie buvo iškasti rudenį ir įsodinti į vazonus, galima sodinti bet kuriuo sezono metu, nuo vėlyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Bijūnai geriausiai auga, kai jiems yra tam tikros sodinimo sąlygos:

·        Bijūnai geriausiai auga pasodinti saulėtoje vietoje, tačiau kai kurios rūšys ir raudonai žydinčios veislės mielai augs  ir daliniame pavėsyje.

·        Bijūnus svarbu sodinti į neužmirkstančią dirvą.

·        Molinga žemė yra gerai, jei ji nebūna pastoviai drėgna, o bijūnai taip pat džiaugiasi kiek kalkingais dirvožemiais, bet ne smėlingais, nes juose nėra pakankamai maistinių medžiagų.

·        Dauguma žolinių bijūnų mėgsta neutralią arba silpnai šarminę dirvą; 6,5–7 pH yra idealus, o medėjantys bijūnai labiau toleruoja rūgščią dirvą.

·        Jiems reikia daug vandens, bet nesodinkite į žemę, kuri užmirksta, nes bijūnai to netoleruoja.

·        Pavasarį neleiskite dirvai išdžiūti, nes augalas gali nuslopinti jaunus pumpurus. Tačiau vasarą jie yra gana atsparūs sausrai.

·        Paruoškite žemę- į 45 cm gylio duobę įpilkite apie 15 cm gerai supuvusio mėšlo arba komposto. Bijūnai jus apdovanos nuostabiais žiedais, jei jiems bus gerai paruošta pradžia. Jie užaugs apie 1 m x 1 m, todėl palikite tam vietos. Sodinkite atsargiai, pumpurus užberkite žemėmis ne daugiau kaip 5 cm, o „akys“ turi būti nukreiptos į viršų  Jei bijūnai bus pasodinti per giliai, jie išaugins daug lapų, bet nežydės.

Jei auginate  bijūnus grupėmis,  sodinkite juos maždaug 75 cm atstumu vienas nuo kito, kad krūmo vainikai nesiliestų ir išlaikytumėte gerą oro cirkuliaciją tarp jų.

Nesodinkite žolinių  bijūnų per giliai, o per  gausus mulčiavimas yra dažna priežastis, dėl kurios bijūnai nežydi.

Laistykite augalus, bet neperlaistykite. Jiems prireiks kelių sezonų, kol jie pradės rodyti tikrąjį savo grožį.

Nors jiems reikia gana mažai priežiūros, yra keletas būdų, kaip prižiūrėti bijūnus ir užtikrinti, kad jie kasmet gražiai žydėtų.

·        Piktžoles šalinkite rankomis, lengvai purendami, kad nepažeistumėte pumpurų kurie yra negiliai po žeme.

·        Sklando mitas, kad bijūnų negalima pajudinti, bet jei ištrauksite juos iš žemės, kai jie miega, rudenį, kuo mažiau trikdydami šaknų gumulėlį ir kuo greičiau pasodinsite, viskas bus gerai.

·        Nesodinkite bijūnų atgal į tą pačią vietą, nebent pašalinsite dirvą aplink augalą ir pakeisite ją nauja.

·        Galite juos padalinti, kai jie iškasami rudenį; švariai nupjaukite ir kiekvienoje dalyje palikite po tris pumpurus arba akis.

·        Rudenį, kai bijūnai nunyks, nupjaukite lapiją iki žemės ir išmeskite. Jei nepašalinsite bijūnų vytulys peržiemos negyvoje lapijoje ir kitą pavasarį gali užpulti jaunus, šviežius augalus.

·        Jei jūsų dirvožemis yra turtingas ir derlingas, jums nereikės jų papildomai trešti; kitu atveju maitinkite bijūnus kartą per metus pavasarį, vasarą ar rudenį subalansuotomis trąšomis.

·        Būdami labai ištvermingi, jie žiemoja be jokios apsaugos, tiesą sakant, atėjus šalčiams prasideda  jų ramybės periodas, kai jie kaupia energiją savo šaknyse, kur formuojasi pumpurai.

 

Pirkėjų atsiliepimai (0)


Jums taip pat gali patikti