Populiaru
Eleboras 'Double Elen White'
Koloninių vaismedžių rinkinys "nedidelis sklypas"
Sedula japoninė 'Venus'
Bespyglė gervuogė 'Gracja' (iš grunto)
Koloninių TOP 4 obelų rinkinys
Žemuogė "Regina" daigas (remontantinės-beūsės)
Hakonė didžioji 'Greenhills'
Vidutinio ankstyvumo vyšnia 'Igruška' (užauginta grunte)
Agroplėvelė 1,6 x 5 m, 30 g/m2
Miskantas kininis ‘MEMORY‘
Sausmedžiai melsvauogiai 'Blue banana' 1 vnt
Geotekstilė juoda 200 g/m2 2x10 m
Rododendras jakušimaninis Golden Torch
Bijūnai
Bijūnai geriausiai žinomi dėl savo didelių, puošnių bei nuostabiai kvepiančių žiedų. Bijūnų sodinukai vazone ir bijūnų šaknys jūsų patogiam pasirinkimui. Gausus pasirinkimas ir žolinių bei Itoh hibrindinių bijūnų.
Bijūnai — daugiametis žolinis augalas
Bijūnai geriausiai žinomi dėl savo didelių, puošnių bei nuostabiai kvepiančių žiedų. Bijūnų sodinukai vazone ir bijūnų šaknys jūsų patogiam pasirinkimui. Gausus pasirinkimas ir žolinių bei Itoh hibrindinių bijūnų.
Nuostabiai kvepiančios daugiametės gėlės
Bijūnai žydi birželio-liepos mėnesiais, jų žiedai puikiai tinka skynimui ir nuostabiai kvepia. Taigi, vasaros kvapą bei grožį galėsite atsinešti ir į savo namus ar padovanoti artimiesiems.
Populiariausios bijūnų veislės yra medėjančio ir žolinio bijūnų hibridai 'Bartzella', 'Hillary', pilnaviduriai bijūnai tokie kaip 'Duchesse de Nemours', 'Coral sunset', 'Sarah Bernhardt' ir daugelis kitų nuostabių.
Ką svarbu žinoti apie bijūnus?
Bijūnai — ilgaamžis augalas, kuris gali augti 20-50 metų, todėl svarbu išrinkti tinkamą vietą kieme, nes jis nemėgsta būti persodinamas. Bijūnai nėra lepūs, tačiau jiems geriausiai tinka saulėta ir derlinga vieta. Šias daugiametes gėles patartina sodinti vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje. O pavasarį bijūnus geriausiai sodinti apie balandžio mėn.
Sodinkite bijūnų sodinuką ar pliką šaknį į derlingą žemę. Dirvos rūgštingumas bijūnams nėra itin svarbus.
Bijūnų priežiūra
Augalą laistyti reikia retai, tačiau gausiai. Pirmaisiais metais po pasodinimo galite žiedus nuskinti, kad augalas visas jėgas sutelktų į šaknis ir sustiprėtų.
Bijūnus tręšti patartina du kartus per metus mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Tręšiant labai svarbu nepadauginti azoto trąšų, nes gali mažiau žydėti. Pvz. puikiai tiks žydinčių augalų (gėlių) trąšos. Šiose trąšose optimaliai subalansuotos maisto medžiagos skatina žiedų susidarymą, gėlių žydėjimą, palaiko augalo sveikatą. Po žydėjimo bijūnams tinkamos yra kompleksinės trąšos, kuriose yra kalio ir fosforo.
DUK
Kuo skiriasi medėjantis bijūnas?
Šios rūšies bijūno stiebas sumedėja ir lieka žiemoti, nes jis yra atsparus šalčiui. Medėjantys bijūnai išskirtiniai įspūdingo dydžio kvapniais žiedais bei ilgaamžiškumu - toje pačioje vietoje jie gali augti virš nei dvidešimtį metų.
Kas yra žoliniai bijūnai?
Žoliniai bijūnai nuo medėjančių skiriasi tuo, kad jų antžeminė dalis rudenį ima nykti, tad žiemoja tik bijūno šaknys. O pavasarį šios rūšies bijūnai vėl išleidžia į paviršių rausvos spalvos ūglius.
Kas būdinga Itoh bijūnams?
Tai žolinio ir medėjančio bijūnų hibridas. Jie išlaiko tvirtus stiebus, tačiau jų stiebai žiemą nunyksta. Itoh bijūnai yra itin atsparūs ligoms, ypač pilkajam puviniui. Žydi ilgiau nei dauguma kitų bijūnų.