Populiaru
Eleboras 'Double Elen White'
Koloninių vaismedžių rinkinys "nedidelis sklypas"
Sedula japoninė 'Venus'
Bespyglė gervuogė 'Gracja' (iš grunto)
Koloninių TOP 4 obelų rinkinys
Žemuogė "Regina" daigas (remontantinės-beūsės)
Hakonė didžioji 'Greenhills'
Vidutinio ankstyvumo vyšnia 'Igruška' (užauginta grunte)
Agroplėvelė 1,6 x 5 m, 30 g/m2
Miskantas kininis ‘MEMORY‘
Sausmedžiai melsvauogiai 'Blue banana' 1 vnt
Geotekstilė juoda 200 g/m2 2x10 m
Rododendras jakušimaninis Golden Torch
Miskantai
Miskantai - dekoratyviniai varpiniai augalai, kurie kiemą papuošia antroje vasaros pusėje arba rudenį. Šie augalai savo svyrančiais lapais ir plunksnomis sukuria itin elegantišką vaizdą kieme, todėl juos lengvai priderinsite tiek gėlynuose, tiek sodinant pavieniui. Rinkitės miskantus iš plataus asortimento ir skirtingų...
Grožis kieme rudenį
Miskantai - dekoratyviniai varpiniai augalai, kurie kiemą papuošia antroje vasaros pusėje arba rudenį. Šie augalai savo svyrančiais lapais ir plunksnomis sukuria itin elegantišką vaizdą kieme, todėl juos lengvai priderinsite tiek gėlynuose, tiek sodinant pavieniui. Rinkitės miskantus iš plataus asortimento ir skirtingų Lietuvos medelynų.
Ką svarbu žinoti sodinant miskantus?
Šiuos augalus galite rinktis iš įvairių veislių. Norint, kad jie atskleistų visą savo grožį, atkreipkite dėmesį į norimos veislės atsparumą šalčiui. Kuo augalas bus atsparesnis, tuo jis geriau jausis ir galės lengviau augti.
Sodinti miskantus reikia pralaidžioje dirvoje, nes jie nemėgsta užsilaikančios drėgmės. Be to, šiluma turi didelės įtakos augalo augimui, todėl pasirinkite pakankamai saulėtą vietą sodinimui.
Miskantų priežiūra
Miskantai nereikalauja didelės priežiūros. Miskantų auginimui labiausiai tinka saulėta arba pusiau pavėsinga vieta. Pasodinus pavėsingoje vietoje žydėjimo pradžia gali būti kiek vėlesnė nei augančių saulėtoje vietoje. Miskantai mėgsta derlingą, gerai drenuojamą dirvožemį, tačiau ir lengvai prisitaiko ir prie ne tokių palankių augimo sąlygų, tik gali augti kiek žemesni nei būdinga veislei.
Pirmaisiais metais po pasodinimo miskantai reikalauja reguliaraus laistymo, kol šaknys tinkamai įsitvirtins. Vėliau jie tampa atsparūs sausroms ir laistymas nebūtinas.
Žiemai miskantų nereikėtų nupjauti, nes jie išlaiko formą iki pat pavasario ir žiemiškam baltam, o kartais net juodam kraštovaizdžiui suteikia įspūdingų reginių. O pavasarį svarbu nupjauti senus stiebus ir jau vasaros antroje pusėje galėsite grožėtis augalo sukuriamu vaizdu. Tada pavasarį patariama patręšti pavasarinėmis kompleksinėmis trąšomis, kurios paskatins augalų sveiką augimą ir atsparumą.
Plačiau apie miskantų priežiūrą skaitykite: KĄ DARYTI, KAD „OLANDIŠKOS BANGOS“ PUOŠMENA MISKANTAI BŪTŲ IŠTIES ĮSPŪDINGI.
Populiariausios miskantų rūšys ir veislės
Lietuvoje dažniausiai auginami miskantai soduose ir gėlynuose yra šie:
1. Kininis miskantas (Miscanthus sinensis): viena iš dažniausiai auginamų rūšių, kurios veislės būna įvairių dydžių, nuo 1 iki 2,5 metrų aukščio. Šios rūšies žiedynai paprastai pasirodo vasaros pabaigoje arba rudenį ir laikosi iki žiemos.
2. Milžiniškasis miskantas (Miscanthus giganteus): dar vadinamas drambliažole - šis miskantas užauga itin aukštas – iki 3–4 metrų, todėl yra puikus pasirinkimas natūralioms gyvatvorėms ar didelėms erdvėms užpildyti.
Renkantis miskantus atkreipkite dėmesį į jų augimo aukščius aprašymuose. Tai labai svarbu planuojant jo funkcinę paskirtį, derinimą su kitais augalais gėlyne ar vazonuose. Be aukščio, reikėtų atkreipti dėmesį į tai kokios formos jums norisi: statmenai augančių, išlinkusių, piltuvėlio formos, o galbūt labiau svyrančių.
Jeigu renkatės dėl šluotelių grožio, Lietuvoje mėgiamos miskantų veislės yra tokios kaip 'Memory', 'Ferner Osten', 'Malepartus', 'Kleine Fontane', 'Grosse Fontane'. O kai kurios miskantų veislės Lietuvoje beveik nežydi, pvz. 'Gracillimus'.
Dalis miskantų veislių dailiai nurausta rudenį suteikdami gražų lapų spalvų pokytį bei gėlyne kurdami kontrastą su šviesiomis šluotelėmis. Paminėsime keletas rudenį rausvėjančių miskantų veislių: 'Purple Fall', 'Ruby Cute', 'Purpurascens',