Populiaru
Geležies sulfatas 4 kg
Jurginų 'Cafe au Lait' rinkinys
Juodoji pušis
Pūkuotoji vyšnia Prunus tomentosa
Bengalijos Fikusas
Astilbė japoninė 'PEACH BLOSSOM'
Žemuogių daigai ATTILA (remontantinės-svyrančios)
Remontantinių braškių daigai "RUBY ANN"
Grybų auginimo rinkinių derinys - EGZOTIKA
Lietuviškas šiltnamis sodininkams GARANT 4x6 su 6mm danga
Šparagų (smidrų) daigų rinkinys 4 veislės x 5 vnt.
Eleboras Double Elen Red
Amariliai
Melenis, kitaip vadinamas ir amarilis, yra nuostabiai žydinti kambarinė gėlė. Įsigykite amarilio svogūnėlių ir sodinkite tiesiai į vazoną. Rinkitės iš įvairių spalvų. Taip pat tai gali būti ir tvari dovana. Užsakymas internetu — pristatymas tiesiai jūsų adresu.
Amarilio (meilenio) auginimas
Melenis, kitaip vadinamas ir amarilis, yra nuostabiai žydinti kambarinė gėlė. Įsigykite amarilio svogūnėlių ir sodinkite tiesiai į vazoną. Rinkitės iš įvairių spalvų. Taip pat tai gali būti ir tvari dovana. Užsakymas internetu — pristatymas tiesiai jūsų adresu.
Meilenio svogūnas sodinamas į vazoną
Amariliai dažniausiai sodinami rudenį arba žiemą vidaus patalpose, kad sužydėtų žiemos šventėms arba pavasarį. Sodinkite į tik truputį didesnį vazoną, nei pats svogūnas, kad tarp svogūnėlio ir vazonėlio kraštų liktų tik apie 2–3 cm. Rinkitės vazoną su skylutėmis bei įdėkite dugne drenažo, kad amarilis neužmirktų. Sodinkite svogūnėlį taip, kad maždaug pusė arba trečdalis jo kyšotų iš žemės – tai padės išvengti puvimo.
Vazoną statykite šviesioje vietoje, bet be tiesioginės saulės, ypač aktyvaus augimo ir žydėjimo metu.
Amarilio laistymas ir priežiūra
Tik pasodinus amarilį, pirmą karta laistykite tik šiek tiek, kad dirva sudrėktų, bet neperlaistykite. Vėliau laistykite saikingai, tik kai viršutinis dirvos sluoksnis išdžiūsta. Amariliai mėgsta būti drėgni, bet negali pakęsti užmirkimo.
Amariliai mėgsta vidutinę temperatūrą apie 20–25 °C augimo laikotarpiu. Tręškite kas kelias savaites per visą žydėjimą ir po to, kol bus dar žali lapai iki ramybės periodo.
Vaškuotas amarilis
Vaškuotas meilenis yra svogūnėlis, padengtas specialiu vašku. Vaško sluoksnis padeda išlaikyti drėgmę svogūnėlyje, todėl jam pražydinti kurį laiką nereikia nei žemės, nei vandens. Tai ypač tvari ir dekoratyvi dovana. Tai leidžia amariliui augti ir žydėti be papildomos priežiūros – tereikia pastatyti svogūnėlį šviesioje vietoje.
Dažnai šie amariliai yra paruošti taip, kad pražystų per Kalėdas ar kitą šventinį sezoną. Norint išlaikyti amarilį, po žydėjimo reikėtų nedelsiant nuimti vaško dangą ir pasodinti į vazoną su žemėmis ir reguliariai laistyti, kad svogūnas atgautų prarastą drėgmę. Per ilgai vaške laikomas svogūnėlis negauna drėgmės ir išsenka, todėl gali būti nebetinkamas pakartotiniam auginimui.
DUK
Kada žydi amarilis?
Dažniausiai žiemą arba pavasarį. Jei palankios sąlygos, jie sužysta vidutiniškai po 6-8 savaičių nuo pasodinimo.
Ką daryti amariliui nužydėjus?
Nužydėjus amariliui, nupjaukite stiebą, o lapus palikite augti. Rugpjūčio - rugsėjo mėnesį amarilį nustokite laistyti, lapai pradės džiūti ir kristi. Poilsio laikotarpiu (apie 2–3 mėnesius) laikykite svogūnėlį vėsioje ir sausoje vietoje.
Ką daryti, kad amarilis sužydėtų Kalėdoms?
Pasodinkite turimą svogūną arba pradėkite jau turimus vazone spalio pabaigoje arba lapkričio mėnesį. Reguliariai palaistykite ir laikykite vazoną šviesioje šiltoje vietoje. Svarbu neperlaistyti. Jei svogūnėlis gerai prižiūrimas, žiedynstiebis auga greitai,