Populiaru
Eleboras 'Double Elen White'
Koloninių vaismedžių rinkinys "nedidelis sklypas"
Sedula japoninė 'Venus'
Bespyglė gervuogė 'Gracja' (iš grunto)
Koloninių TOP 4 obelų rinkinys
Žemuogė "Regina" daigas (remontantinės-beūsės)
Hakonė didžioji 'Greenhills'
Vidutinio ankstyvumo vyšnia 'Igruška' (užauginta grunte)
Agroplėvelė 1,6 x 5 m, 30 g/m2
Miskantas kininis ‘MEMORY‘
Sausmedžiai melsvauogiai 'Blue banana' 1 vnt
Geotekstilė juoda 200 g/m2 2x10 m
Rododendras jakušimaninis Golden Torch
Braškės, žemuogės
Braškės - vienos žinomiausių vasarą auginamų uogų. Auginkite jas savo darže ir mėgaukitės užaugintomis vasaros gėrybėmis. Rinkitės braškių daigus iš skirtingų veislių ir kategorijų.
Vasaros skonis - braškės ir žemuogės
Braškės - vienos žinomiausių vasarą auginamų uogų. Auginkite jas savo darže ir mėgaukitės užaugintomis vasaros gėrybėmis. Rinkitės braškių daigus iš skirtingų veislių ir kategorijų.
Braškių daigai - kaip išsirinkti?
Jeigu prieš tai niekada nesodinote braškių daigų, gali būti sunku susigaudyti, ką reiškia visi žymėjimai.
Prie uogų pavadinimo galite pamatyti parašytą žodį - frigo (šaldytos). Tai parodo, kad uogos buvo iškastos spalio mėnesį ir iki sodinimo periodo laikomos minusinėje temperatūroje. Šaldyti braškių daigai yra paruošti iš karto sodinti į dirvą, užtikrinant greitesnį ir ilgesnį derliaus laikotarpį. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į braškių frigo daigų kategorijas. Jos parodo karūnėlės skersmenį: A++: 18 mm; A+: 15-18 mm; A-9-14 mm.
Braškių daigus galite rinktis ir pagal derliaus augimo laikotarpį. Ankstyvųjų uogų derlingiausias laikas dažniausiai būna birželio 6-9 dienomis, vidutinio vėlumo - birželio 14-17, o vėlyvųjų birželio 17-24.
Kaip auginti braškes ir žemuoges?
Auginti braškes ir žemuoges galite įvairiais būdais. Pats paprasčiausias ir geriausiai žinomas uogų auginimo būdas - lauke, lysvėje. Norint šiek tiek gražesnio vaizdo galite pabandyti braškių daigus sodinti pakeltose lysvėse. O ankstyvam derliui gauti, sodinkite šiltnamyje grunte arba maišuose.
Braškes ir žemuoges tręškite ankstyvą pavasarį prieš vegetaciją ir žydėjimą ir vėliau apie vasaros vidurį po uogų derliaus. Braškių tręšimui rinkitės iš jom specialiai pritaikytų trąšų variantų, kaip bechlorės granuliuotos trąšos braškėms 2kg pakuotėje arba braškių trąšos 1kg - jos abi tinka tiesiog paskleisti aplink krūmelį ar įterpti į dirvožemį. KIta alternatyvą - skystos ekologiškos braškių trąšos pagamintos iš sapropelio bio humuso
Žembraškės daigai
Žembraškės - tai braškių (Fragaria x ananassa) ir žemuogių (muskusinių braškių Fragaria moschata) hibridas. Žembraškės paveldėjo iš braškės vaisiaus dydį ir krūmelio išvaizdą, o iš žemuogės - atsparumą šalčiui, ligoms ir dalį skonio bei aromato. Todėl žembraškės yra itin skanios ir atsparios. Priklausomai nuo veislės, uogos gali būti šiek tiek pailgos, netgi kiek netaisyklingos formos, bet yra ir apvalių, blizgančių variacijų. Žembraškės Hibridas lengvai įveikia ir sausras, ir žiemas, be to , šis augalas giriamas ir dėl atsparumo įprastoms braškių ligoms. Žembraškės itin nereiklios, atsparios sausroms ir šalčiams, o taip pat turi atsparumo ir įprastoms braškių ligoms.
Dažniausiai parduodami žembraškių daigai yra šių veislių:
- žembraškė 'Kupchikha' - derlingiausia veislė, nuo vieno krūmo galima nuimti iki 1 kg uogų. Šios žembraškės yra sodrios raudonos spalvos, saldžiarūgščio skonio, 10–25 g svorio ir apie 3–4 cm ilgio. Augalas vaisius veda birželio viduryje.
- žembraškė 'Penelopa' - uogos primena stambias žemuoges, apvalios formos, tamsiai raudonos spalvos ir užauga iki 20 g. Nuo 'Kupchikha skiriasi tuo, kad uogos išraiškingesnio muskatinio aromato aromato ir saldesnio skonio. Tai vidutiniškai ankstyva veislė.
Įsigyti žembraškių daigų internetu geriausiomis kainomis itin patogu su pristatymu į namus.