Geras šparagas
Geras šparagas

Geras šparagas

Šparagų (smidrų) daigus parduoda jaunasis ūkininkas Simonas Klinavičius.
Ūkis "Geras šparagas" pradėtas 2014 metais, kai Lietuvoje buvo vos 3-5 hektarai ploto bendrai užsodinto. Pradėjo nuo 0,5 hektaro, kol Lietuvoje pamažu atsirado šparagų valgymo ir gaminimo tradicijos. 2022 jau auginama 5 hektarai šparagų laukų. 2017 metais ūkį papildė 1 hektaras braškių, šiek tiek valgomojo sausmedžio bei aviečių uogos.
Šparagų daigų pardavimui "Gero šparago" ūkininkas Simonas siūlo būtent tas atrinktas veisles iš Olandijos, kurios geriausiai auga Lietuvoje.

Šparagai, dar kitaip smidrai, yra pati ankstyviausia daržovė, kurią galime kepti, virti, marinuoti, raugti, ir visaip kitaip ja mėgautis. Tuo metu, kai imamas smidrų derlius, įprastai Lietuvoje daržininkai pomidorus, agurkus ir kitas daržoves dar tik sodina į lauka ar šiltnamį. Neretai šparagai vadinami karališka daržove, nes turi daug privalumų. Labiausiai vilioja jų ankstyvumas, kai po ilgos ir niūrios žiemos, kai nėra šviežiai užaugintos vietinės produkcijos, galime jau mėgautis smidrais. O jie turi ypatingai daug gerųjų medžiagų, vitaminų, energijos!

Perkamiausi produktai

Visi produktai