Pūkuotoji vyšnia Prunus tomentosa
Pūkuotoji vyšnia - Tai labai atspari šalčiui ir ligoms vyšnia. Augalas krūminis- kompaktiškas tankus apie 1.5 x 2 m . Atsparumas šalčiui iki (-40C) Žydi anksti, balandžio mėnesį. Deri liepą, sunoksta vienu kartu, prisirpusios uogos nebyra, tamsiai oranžinės spalvos, prie šakelių prisegti apie 0,5 cm ilgio vaiskočiais. Uogos vidutiniškai sveria 2 g. kauliukas – 0,16 g. Vaisiai desertinio skonio, saldūs su lengva rūgštele, tinka švieži vartoti ir perdirbti.. Veislė visiškai savidulkė.
Neprinokusius vaisius galima rauginti (alyvuogių pakaitalas). Kaulavaisių skersmuo apie 12mm, viduje vienas didelis kauliukas.
Vaisiai vartojami švieži ir perdirbti. Sėklos gali būti valgomos tik prinokusios. Pumpurai gali būti verdami ir valgomi.
Auga įvairiose neužmirkstančiose dirvose, įskaitant rūgščias ir šarmines (kalkėtas). Desertinį vaisių skonį pasieksite neutralioje ar silpnai šarminėje dirvoje. Ideali - pakalkinta priemolio dirva - tokia kur auga daugelis vaismedžių.
Geriausiai saulėtoje vietoje , bet kaip ir kitos vyšnios auga ir deri taip pat daliniame pavėsyje, ar vidurdienio saulės šešėlyje. Mėgsta drėgnesnę dirvą (smėlio dirvose ir vėjuotose vietose mulčiuokite).
Pakenčia karštas vasaras, tačiau turėtų būti auginama užuovėjoje nuo sausų vėjų. Pažeidus šaknis, gali leisti atžalų.